![](https://dropmedia.gr/wp-content/uploads/2023/06/telendos-2048x1362-1.jpg.webp)
Μία μαγική εικόνα κάνει τον γύρο του διαδικτύου τις τελευταίες ώρες, προερχόμενη από το ακριτικό νησί της Τελένδου, απέναντι από την Κάλυμνο, στα Δωδεκάνησα.
Ο ιερέας του νησιού, μαζί με τη βοήθεια και τη στήριξη της πρεσβυτέρας, προσκάλεσε τους κατοίκους της Τελένδου σε ένα διαφορετικό απόγευμα, στο προαύλιο της εκκλησίας.
Ο ιερέας, πήρε το βιολί του και με χαρά έπαιξε νησιώτικα τραγούδια. Οι κάτοικοι έσπευσαν να απολαύσουν το μουσικό απόγευμα, μερικοί από τους οποίους κάθονταν και στον δρόμο.
Η ζωή στα νησιά μας, κρύβει εκπλήξεις που ο καθένας από εμάς που ζει στις πόλεις, θα ζήλευε που δεν τις βίωνε.